مقدمه ای بر درآمد و مدیریت فروش

تعریف درآمد

مبالغی که بابت ارائه خدمات به مشتریان، دریافت شده و یا در آینده دریافت خواهدشد. دریافت حق الزحمه بابت خدمات مربوط به تعمیرات و حمل و نقل نمونه ای از درآمدها می باشد.

فعالیت های تجاری چرخه درآمد

درآمد مقدار پولی است که تولیدکنندگان با فروش محصولات یا خدمات خود به دست می‌آورند. هنگامی که یک موسسه خدماتی برای دیگران انجام دهد و یا کالایی به آنان تحویل دهد، در ازای آن مبلغی از ایشان دریافت می‌نماید یا معادل آن مبلغ از ایشان طلب‌کار می‌شود، و یا از ایشان سند (چک، سفته و ...) دریافت می‌کند.

ثبت سفارش فروش

انواع روش های واردات کالا از طریق ثبت سفارش

 

1)  واردات از محل سهمیه های ارزی مصوب جهت گشایش اعتبار اسنادی در بانک (پس از تخصیص ارز توسط سازمان تخصیص دهنده ارز در قسمت مرتبط اوراق).

حمل کالا

حمل و نقل بین المللی کالا

حمل و نقل بین المللی کالا عبارتست از جابجایی و حمل کالا از نقط های در داخل یک کشور به نقط های در داخل کشور دیگر با رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن.

 

صدور صورتحساب فروش

این گونه صورتحساب‌ها توسط کلیه عرضه کنندگان کالاها و ارائه‌دهندگان خدمات که به عرضه کلی یا جزئی کالاها و خدمات اشتغال دارند ، مورد استفاده قرار می‌گیرد . این گونه صورتحساب‌ها در معاملات بین فعالان اقتصادی با یکدیگر و همچنین بین فعالان اقتصادی و مصرف کنندگان مورد استفاده بوده و از نظر قطع در اندازه‌های مختلف و از نظر قالب در اشکال گوناگون ، حسب نیاز مؤدیان ، مورد استفاده قرار می‌گیرند و به صورت رایانه‎‌ای یا دستی صادر می‌شوند . 
 

وصول مطالبات

مرحله چهارم در چرخه درآمد وصول مطالبات است. صندوقدار و دایره حسابهای دریافتنی در این مرحله مشارکت دارند.

مقدمه ای بر چرخه مخارج و خرید

اهمیت فرایندهای خرید و تدارکات از آنجا ناشی می شود که خرید و تدارکات در رابطه مستمر ودائمی با تمامی بخش های سازمان از جمله خرید، مالی ، انبارداری، پرسنلی، تولید، تعمیر و نگهداری، طراحی و تحقیق و توسعه، مهندسی و ... بوده، رابطه کاری کم و بیش فعالی با تمامی ارکان سازمان دارد.

فعالیت های تجاری چرخه مخارج

یکی از وظایف اساسی سیستم  اطلاعاتی  حسابداری پشتیبانی اثر بخش از  عملکرد فعالیت های تجاری شرکت از طریق پردازش کارامد داده های معاملات و رویدادهای تجاری آن است.

سفارش خرید

این موضوع که چه کالایی، در چه زمانی و به چه میزانی باید خریداری شود؛ از جمله تصمیمات کلیدی و اولین گام در چرخه مخارج و پرداخت های نقدی است. 

رسید و انبار کردن کالا

دومین فعالیتی که در چرخه مخارج انجام می شود، رسید و انبار کردن کالاهای سفارش  داده شده می باشد. دایره رسید کالا زیر نظر دایره انبار فعالیت می کند و مسئولیت پذیرش و دریافت محموله های رسیده از فروشندگان به انبار را دارد. 

تصویب صورتحساب های فروشندگان

سومین فعالیت عمده در چرخه مخارج، تصویب صورتحساب فروشندگان است . پس از رسید کالا به انبار و تایید آن، یک نسخه از رسید کالا برای دایره حساب های پرداختنی به منظور تصویب صورتحساب فروشنده وپرداخت بهای آن ارسال می شود.

پرداخت بهای کالاها

آخرین فعالیت چرخه پردازش رویداد های خرید، پرداخت بهای صورتحساب های فروش است.با توجه به اهمیت تفکیک وظایف در رابطه با مسئولیت هایی که به نوعی با وجوه نقد در ارتباطند، لازم است که این فعالیت توسط صندوق دار که به دفاتر دسترسی ندارد و مستقیما زیر نظر رئیس حسابداری فعالیت می کند، صورت گیرد.

مقدمه ای بر مدیریت مواد و تولید

مدیریت تولید ، عملکردی است که عهده‌دار مسئولیت برنامه‌ریزی تاکتیکی و راهبردی فراورده‌های موجود و جدید یک شرکت است. مدیریت فراورده، عملکرد چرخه ی حیات سازمانی در درون یک شرکت است که با برنامه‌ریزی یا پیش‌نگری یا بازاریابی فراورده یا فراورده‌ها در همه ی مراحل چرخه ی حیات محصول سروکار دارد. 

مدیریت منابع تولید( MRP)

MRPیک سیستم اطلاعاتی است که برای برنامه ریزی مواد مورد نیاز برای تولید بکار می‌رود.

فعالیت های تجاری چرخه تولید

تولید یعنی تغییر در منابع خام و تبدیل آن به محصولات و ایجاد ارزش افزوده جهت ارضای نیازها . برای تولید نیاز به عوامل و سازمان تولیدی است .

طراحی محصول

طراحی محصول به عنوان یک فعل، به معنای فرآیند خلق کردن یک محصول جدید برای فروخته شدن به مشتریان یک کسب و کار است. به عنوان یک مفهوم بسیار وسیع، ضروری است که تولید و توسعه ایده های پر بازده و موثر برای رسیدن به یک محصول جدید است. 

برنامه ریزی و برنامه زمانی تولید

تلاش برای رسیدن به سرعت مناسب در عملیات، از تازه ترین اقدامات انجام شده برای کسب مزیت رقابتی است. در دهه گذشته، دامنه وسیعی از فلسفه های استراتژیک و عملیاتی ایجاد شده اند تا سازمان های کسب وکار امروز را متناسب با فضای بازار جهانیِ با رقابت بسیار شدید، منعطف سازند. 

عملیات تولید

سومین فعالیت چرخه تولید، عملیات تولید است. در واقع آن چه در مراحل قبلی به صورت نظری انجام شده، در این مرحله به صورت واقعی عملیاتی می‌شود و کالاها به صورت واقعی تولید می‌شوند. 

حسابداری صنعتی

مرحله پایانی چرخه تولید، حسابداری صنعتی است. حسابداری صنعتی شاخه ای از حسابداری است که وظیفه جمع آوری اطلاعات مربوط به عواملی هزینه و محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات را بر عهده داشته و با تجزیه و تحلیل گزارش‌ها و بررسی راه‌های مختلف تولید، روش‌های تقلیلی بهای تمام شده تولیدها را پیشنهاد می‌کند. 

حسابداری بر مبنای فعالیت

هزینه‌یابی بر مبنای فعالیت (ABC) تکنیکی است برای تخصیص دقیق منابع مستقیم و غیرمستقیم یک سازمان بر مبنای میزان مصرف آنها در فعالیت‌های صورت‌گرفته. 

« 1 2 3 4 ... 5 25 » صفحه:
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی